Bedýnka - jak a kdy?Pravidelná bedýnka - jak a kdy?
Potřebujete poradit?
+ 420 739 544 488

 

Najdi recept


Potřebujete poradit?

  • V košíku nemáte ještě žádné dobroty.
    Pro nakupování se přihlašte :-)
0
bedýnka

Vše co nabízíme

novinky, VÝPRODEJ, ovoce, zelenina, bylinky, houby, bedýnky, přechodné, Mražené, maso, mléčné, Sklizeno, ryby, vejce, pečivo, chlazené, potraviny, nápoje, drogerie, jídla, rawfood, bezlepkové, pro děti, pro zvířata, dárky, čtení

Proč BIO

26.03.2014

Věříme a podporujeme BIO. A proč? Okolo bio kvality panuje spousta mýtů. Pravdou je, že bio znamená “normální”. Tedy způsob, jakým se suroviny produkovaly po staletí. Bez chemie, v souladu s přírodou. A proč biopotravinám důvěrovat? Tady je hned 6 důvodů!

 

1. Produkce biopotravin respektuje přírodu a dodržuje zásady trvale udržitelného zemědělství. Je šetrná vůči půdě, dlouhodobě zlepšuje obsah živin v ní a zajišťuje, že bude zdravá a využitelná i v budoucnu.

2. Biopotraviny jsou vyprodukovány přirozeným způsobem, protože jejich růst není uměle urychlován. Zvířata jsou krmena tím, co je pro ně přirozené a rostlinám je dán dostatek času k uzrání jejich plodů.

3. Chov na biofarmách zaručuje zvířatům humánní podmínky pro život, podobný jejich přirozenému. Zaručuje také jejich důstojný odchod s minimem stresu.

4. Biopotraviny mají dlouhodobě vyšší výnosy na hektar půdy než konvenční zemědělství. Kromě toho asi třetina světové produkce potravin se vyhazuje zbytečně. Bio potraviny jsou tedy schopné lidstvo dlouhodobě uživit.

5. Biopotraviny jsou zdravé, protože obsahují prokazatelně méně pesticidů, léků a jiných chemických látek, které mají negativní vliv na plodnost, imunitní a hormonální systémy a výskyt alergií. Je také prokázáno, že na biopotravinách nevzniká více plísní než na těch z konvenčního zemědělství.

6. Cena biopotravin je férová - zahrnuje v sobě veškeré náklady na jejich produkci. Nevznikají žádné vedlejší náklady, potřebné k zlepšení životního prostředí, stavu ovzduší a kvality vody, které jsou v konvenčním zemědělství často přenášeny na spotřebitele nepřímo - formou daní.

Sečteno a podtrženo, biopotraviny a jejich produkce jsou způsobem, díky němuž můžeme na této Zemi fungovat dlouhodobě a udržitelně, aniž bychom si pod sebou podřezávali větev. A kromě toho chutnají skvěle!